Chcete se dostat do nemovitosti? Zde jsou 4 tipy od houpacího vývojáře

Dalo by se očekávat, že developer, který v současné době pracuje na globálních realitních projektech v hodnotě miliard dolarů, bude posedlý čísly a ziskem, ale generální ředitel společnosti Holborn Group Joo Kim Tiah tvrdí, že úspěch na současném trhu s nemovitostmi je nyní více než kdy jindy nezapomenutelné prostory a zážitky. Tento postoj získal tento malajský narozený vývojář pověst jako jedinečný myslitel „mimo box“ v oblasti nemovitostí.

daňové výhody

Od roku 2016 se stal generálním ředitelem společnosti TA Global a stal se vedoucím řady symbolických luxusních projektů, včetně jedné z nejnovějších budov v centru Vancouveru, Trump International Hotel a Tower. V současné době pracuje Tiah na několika projektech v Kanadě, Austrálii a Malajsii, které se odhadují na přibližně 3 miliardy kanadských dolarů.

Nedávno jsem měl příležitost diskutovat o příjmech v oblasti nemovitostí s Tiahem. Kromě toho, že se dozví, že je to zkušený heavy metalový bubeník, který byl pozván na hraní na pódiu s hlavním zpěvákem a kytaristou Kissem Gene Simmonsem, jsem slyšel jeho myšlenky na největší problémy ve světě nemovitostí, překračující dolar znamení a co očekávat, pokud právě začínáte.

Zde je to, co Joo Kim Tiah musí sdílet s někým, kdo v současné době pracuje nebo zvažuje kariéru v oblasti nemovitostí:

1. Staňte se vašimi kupci

Vyhodnocení praktických detailů je součástí každého stavebního projektu: aktuální ceny pozemků, průměrná cena pronájmu, územní předpisy a stavební náklady.

Znalost těchto věcí je zásadní, ale Tiah také poukazuje na méně hmatatelné faktory, které jsou rozhodující pro úspěch budovy. „Musíme se postavit do pozice koncového uživatele a zda je to místo, kde bychom chtěli žít, pracovat a hrát v závislosti na tom, co plánujeme rozvíjet v této oblasti,“ říká.

To znamená, že se díváte na věci, jako například vybavení. Pokud budujete byty pro rodiny, školní zóny jsou důležitým faktorem. Potravinářské obchody, nejlépe s nějakým druhem doručovací služby, by byly klíčové, pokud byste měli majetek určený seniorům. Demografie jsou další velkou, stejně jako nabídka a poptávka na trhu.

2. Podívejte se mimo budovy

Obecně se Tiah nepovažuje za člověka, který rozvíjí budovy. Jistě, jeho práce pomáhá zákazníkům splňovat jednu z Maslowových fyziologických potřeb, ale domnívá se také, že zkušenost s nákupem domů je pamětí při výrobě. Ať už se jedná o koupi prvního majetku nebo o přemístění do nového města, existují skutečné pocity spojené s touto zkušeností a Tiah se považuje za zprostředkovatele těchto.

„Bytí schopné dosáhnout domova je emocionálním milníkem v životě člověka,“ říká a dodává, že on a jeho tým nalezli radost, že se dostanou k „tvarování nebo ovlivnění způsobu, jakým žijí naši koncoví uživatelé v prostorách a budovách, které vytváříme“.

Nemovitost jako povolání pak může být mnohem víc než prodávat někomu hromadu cihel, pokud chcete. Proveďte práci z prvního bodu tohoto seznamu a budete mít mnohem jasnější představu o tom, jaké emocionální milníky by nejlépe odrážely své zákazníky. Přizpůsobte si rozteč podle toho.

3. Zvažte Neočekávané nevyhnutelné

„Věci, které vás dostanou, jsou vždy to, co nikdy neočekáváte,“ říká Tiah.

Budování a prodejní proces závisí na vykreslování počítačem generovaných snímků (CGI) v průběhu celého projektu. Když Tiah a jeho tým navrhli sloupy pro hotelový salonek, zvolili si zlatou strukturu, která vypadala fantasticky ve vykreslování, ale v reálném životě se ukázala být obrovská, objemná a nezvládnutelná.

Projekt však nebyl poprsí, protože Tiah a jeho tým ve skupině Holborn srovnávali vykreslování s realitou částečně prostřednictvím výstavby, ne po tom. Stanovení pilířů je trochu omezilo, pokud jde o časový rámec a náklady, ale ne tak skoro, kolik by čekalo na kontrolu, nebo kdyby se pokoušeli jít dál, aniž by tuto otázku vůbec řešili.

Morální příběh? Pravidelně kontrolujte podrobnosti v celém vývojovém procesu. A přidejte k té myšlence Ticha, že „očekáváte neočekávané.“ Nikdo z nás nemůže přesně vědět, jak bude projekt pokračovat, a dokonce i ta nejnáročnější osoba se setká s nepředvídatelnými problémy. Nicméně, pokud se dostanete do projektů, které již akceptují skutečnost, že na vás někdy čekají nějaké překvapení, snížíme dlouhodobý stres. Díky této duševní připravenosti a myšlení, které zvýhodňují agilitu, bude mnohem pravděpodobnější, že uspějete v nejhorších a nejlepších scénářích.

4. Vezměte na výzvy, které vás vzrušujnašimi kupcií

Pokud jste v současné době v oblasti nemovitostí, budete vědět, že je to těžká profese. Vyžaduje dlouhé hodiny a nadlimitní úroveň energie. Je to konkurenční, dokonce i hrdlivá.

Tijovy vysoce známé projekty přicházejí s jejich výzvy, ale jeho vzrušení převažuje nad všemi zkouškami. V současné době pracuje na nemovitosti se smíšeným užíváním v centru Vancouveru, kde sídlí kanceláře, condos, restaurace a různé maloobchodní prodejny. Projekt vyžaduje velkou resoning proces, ačkoli Tiah to bere v kroku jako nezbytný krok v mnohem větším obrazu. Pracuje také na dvou 60-ti podlažních věžích v luxusním Kuala Lumpur City Center (KLCC), který bude zahrnovat jak hotelové prostory, tak kondomy. Jedná se o projekty, které umožňují Tiahovi, aby dal své rady a oblíbené věci o realitách do praxe, což mu umožní pokračovat v rozvíjení komunit, které ho nejvíce vzrušují. Tajáš vidí jeho stavby mnohem víc než výrobci peněz – a doporučuje, abyste udělali totéž.

Spolu s tím Tiah věří, že má-li být úspěšný v oblasti nemovitostí, potřebujete legitimní vášeň pro nemovitosti, abyste se na něm mohli věnovat. „Pokud vás to nebude vzrušeno, nebude vám to vynecháno,“ říká.

Na tomto místě však existuje spousta možností, jak se v oblasti nemovitostí vzrušit. Jak Tiha vidí, města stále rostou a dozrávají. A s rostoucím počtem lidí, kteří se pohybují do městských oblastí, je stále rostoucí poptávka po vytváření obydlí, z nichž žijete, ať už prodáváte luxusní byt nebo rozvíjíte bydlení studentů. Pokud si myslíte, že můžete spravovat výše uvedený seznam, můžete být pro tuto práci vyříznuta.

You may also like...